Projekt: 2015
Lokalizacja: Wrocław
Pow. działki: 1000 m2

W chwili przystąpienia do projektu działka porośnięta była kilkunastoma drzewami owocowymi oraz drzewami i krzewami iglastymi oraz liściastymi, które zgodnie z życzeniem Inwestora zostały uwzględnione w tworzonej kompozycji.

  Marzeniem Państwa było urządzenie ogrodu w stylu śródziemnomorskim. Po etapie poszukiwania inspiracji, powstał pomysł stworzenia przestrzeni geometrycznie podzielonej na wielobarwne i różnorodne w swoim charakterze kwatery, niczym inkrustowane wielobarwnymi marmurami fasady włoskich katedr. Roślinność zorganizowana według geometrycznych i kompozycyjnych zasad, miała jednak w tych ramach pozostać naturalna i delikatna niczym zwiewna letnia suknia Versace. Ogród miał być „nagrzany słońcem” w częściach utwardzonych naturalnymi kamieniami, roślinność w odcieniach różu, fioletu i bieli kojarzących się z lawendą, uzupełniona krzewami i drzewami iglastymi i liściastymi zimozielonymi.
   Tak, jak w ogrodzie śródziemnomorskim, teren wokół domu został zorganizowany w sposób geometryczny i sprecyzowany. Część tylna ogrodu pozostawiona została w formie naturalnej ujętej jedynie w ramy kompozycyjne spajające całość.
Od wejścia przez furtkę wytyczona została główna oś kompozycyjna, na którą nałożone zostały kolejne strefy. Zamknięciem tej osi jest rabata z dominantą w postaci tamaryszka francuskiego. W ogrodzie zastosowano także rzeźby ogrodowe, pergolę, pompę ogrodową oraz rytmicznie powtarzające się kompozycje z jałowców skalnych Skyroket mające przywodzić na myśl włoskie krajobrazy.

  

Free Joomla Lightbox Gallery