PURO - Projektowanie ogrodów

Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem zieleni na terenie Wrocławia, Częstochowy i okolic.

Nasza pracownia powstała z zamiłowania do urządzania przestrzeni i szacunku dla piękna natury.

Właścicielką firmy jest mgr inż. arch. Agnieszka Kasprzyk.

 

O Właścicielce

Z wykształcenia jestem architektem, posiadam wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Ukończony w Placówce Oświatowej Strefa-Art kurs projektowania i realizacji ogrodów usystematyzował i ugruntował moją wiedzę o projektowaniu przestrzeni zielonych oraz pomógł podjąć decyzję o przeniesieniu umiejętności projektowych na grunt ogrodów przydomowych i innych przestrzeni zielonych otaczających architekturę.

Prywatnie wyznaję zasadę, że mniej znaczy więcej, dlatego uważam że ważne jest zachowanie równowagi między sferą zawodową i prywatną oraz świadome dążenie do realizacji marzeń przy jednoczesnym celebrowaniu upływającej chwili. Monotonia joggingu i pełne emocji tango Argentino pomagają mi zachować ten balans w moim życiu. Uwielbiam odwiedzać miejsca pełne historii i kultury, jednak największy spokój odnajduję na łonie natury. Moim żywiołem jest woda, pływanie przenosi mnie w inny wymiar rzeczywistości.

 

Idea

Wieloletnia praca przy projektowaniu budynków uzmysłowiła mi, że piękno najczęściej odnajdujemy w tym co najbardziej naturalne. Przyroda tworzy bez wysiłku kompozycje, w których dostrzegamy idealne proporcje i zestawienia kolorystyczne. W dzisiejszych czasach coraz częściej poczucie spokoju i wytchnienia od natłoku wrażeń dnia codziennego znajdujemy w przestrzeni zielonej, która stanowi dobro unikatowe w aglomeracjach miejskich z roku na rok powiększających swoją powierzchnię zabudowy. Efekt degradacji naszego środowiska możemy zminimalizować dbając o otaczającą nas przyrodę i zwracając uwagę na tworzenie nowych atrakcyjnych terenów wypoczynku wśród zieleni.

Tak jak dobra architektura podnosi wartość przestrzeni zorganizowanej i ułatwia nam codzienną egzystencję, tak samo jakościowa przestrzeń zielona wnosi w nasze życie piękno, pozwala nam się zrelaksować i zadbać o nasze zdrowie.

Własny ogród przydomowy to namiastka raju, który warto urządzić w sposób najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Dobrze zaprojektowany będzie współgrać z domem i stanie się czymś więcej niż tylko ozdobną zieloną falbaną wypełniającą granice naszej działki.