PURO - Projektowanie domów i budynków usługowych Wrocław i Częstochowa

Pracownia PURO jest pracownią architektoniczną, działającą na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Właścicielką firmy jest mgr inż. arch. Agnieszka Kasprzyk.

Pracownia współpracuje z zaprzyjaźnionymi architektami, projektantami branży konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz rzeczoznawcami.

 

O Właścicielce

Jestem architektem z kilkuletnim doświadczeniem oraz Uprawnieniami Budowlanymi w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń o nr 49/DSOKK/2012. Należę do Dolnośląskiej Izby Architektów, mój numer indentyfikacyjny to DS-1544.v

W 2009r. ukończyłam studia dzienne magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, na kierunku Architektura i Urbanistyka.

W roku akademickim 2006/2007 studiowałam w ramach programu wymiany międzyuczelnianej w Institut Supérieur d’Architecture Intercommunal Victor Horta w Brukseli.

W swoim dotychczasowym dorobku posiadam wiele zrealizowanych projektów architektury mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej, usługowej (budynki biurowe, handlowe, i kultury) oraz przemysłowej (obiekty magazynowe, produkcyjne).

Cenne doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie kilku lat pracy we wrocławskim biurze projektowym WPA - Wilisowski Pracownia Architektoniczna oraz współpracując z częstochowską firmą projektową F.H.U. Zysk II.

W trakcie pracy dla WPA prowadziłam m.in. projekty:

  • budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Budziszyńskiej we Wrocławiu;
  • budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wbudowaną funkcją usługowo-biurową przy ul. Krzywoustego 105 we Wrocławiu;
  • budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. Góreckiej 8 we Wrocławiu;
  • budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. Malowniczej w Wysokiej;
  • rewitalizacji i adaptacji dawnej KWK Julia w Wałbrzychu na cele Parku Wielokulturowego (budynków nr 6, 7 i 9)
  • koncepcji centrum diagnostyki samochodów z napędem elektrycznym;
  • przebudowy czwartej kondygnacji Galerii Wnętrz Domar na Klub Fitness;
  • koncepcji Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla działek położonych w Karwianach- Komorowicach;

Projektowanie to dla mnie sztuka kreowania przestrzeni życiowej osobistej oraz związanej z karierą zawodową. Za cel stawiam sobie, aby dzieło spełniało nie tylko kryteria dobrej architektury, ale by było przede wszystkim optymalnym rozwiązaniem funkcjonalnym, estetycznym i konstrukcyjnym, dopasowanym do potrzeb i możliwości klienta. Zawsze przykładam dużą wagę do wysłuchania i zrozumienia oczekiwań Inwestora. Moją największą inspiracją są ludzie i ich życiowe doświadczenia.

Uważam, że prostota i czystość rozwiązań są wartościami, zaś wszelkie ograniczenia przestrzenne i materialne popychają do twórczego myślenia.