BUDOWA BUDYNKU USŁUGOWEGO BIUROWO-HANDLOWO-MAGAZYNOWEGO I ROZBUDOWA ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU USŁUGOWEGO HANDLOWO-MAGAZYNOWEGO DLA FIRMY HYDROGAZ W CZĘSTOCHOWIE

Inwestor: Zenon Kuban HYDROGAZ
Projekt: 2011
Realizacja: 2011/2012
Lokalizacja: Częstochowa
Pow. zabudowy: 824 m2
Pow. użytkowa: 1116 m2

Przedmiotem inwestycji była budowa budynku usługowego (biurowo-handlowo-magazynowego) oraz rozbudowa istniejącego budynku usługowego (handlowo-magazynowego) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie.
Firma Hydrogaz prowadzi działalność w zakresie wykonywania instalacji sieci zewnętrznych oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej materiałów instalacyjnych i sanitarnych, techniki grzewczej, żeliwa wodociągowego i drogowego. Przedmiotowa działka była zagospodarowana i zabudowana budynkiem usługowym (halą) oraz biurowym. Projekt zakładał rozbudowę istniejącego budynku usługowego o nowe przestrzenie handlowo-wystawiennicze i biurowe oraz powiększenie istniejącej hali usługowej i zamianę jej w przestrzeń magazynową. Wymaganiem było, aby powierzchnie biurowe mogły stanowić osobną strefę przeznaczoną na wynajem innej firmie, lub funkcjonować jako przestrzeń dla pracowników Hydrogazu. Stąd zaprojektowany budynek podzielony został funkcjonalnie na usługowy parter oraz piętro z powierzchniami biurowymi, a elementem łączącym dwie strefy stała się wysunięta z bryły, stanowiąca dominantę architektoniczną, przeszklona klatka schodowa.
Dodatkowym wymogiem i utrudnieniem było takie zaprojektowanie rozbudowy starej hali, aby proces budowy pozwolił na jak najdłuższe prowadzenie w niej obecnej działalności gospodarczej.

Free Joomla Lightbox Gallery