PROJEKT BUDOWLANY BUDYNKU USŁUGOWEGO Z CZĘŚCIĄ BIUROWO-SOCJALNĄ I MAGAZYNOWĄ DLA FIRMY WIT-POL W CZĘSTOCHOWIE

Inwestor: Tomasz Witkowski WIT-POL
Projekt: 2011
Lokalizacja: Częstochowa
Pow. zabudowy: 452 m2
Pow. użytkowa: 614 m2

Budynek usługowy przeznaczony na cele sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów elektrotechnicznych – elektronarzędzi wraz z częścią biurowo socjalną oraz magazynową został podzielony funkcjonalnie na dwie części. Zachodnia część budynku z środkową strefą wejściową ulokowaną w załamaniu budynku, pełnią funkcję usługową, biurową, socjalną oraz techniczną. Druga część budynku stanowi jednoprzestrzenny magazyn.
Bryła jest załamana (zbliżona w rzucie do litery „L”) co wynika z dostosowania do kształtu działki. Część magazynowa jest parterowa, zaś część usługowa zorganizowana jest na dwóch kondygnacjach. Na parterze umieszczono salę sprzedaży, serwis oraz zaplecze magazynu. Pomieszczenia biurowe wraz z zapleczem socjalnym ulokowano na piętrze.
Prostą bryłę budynku podkreślają zróżnicowane materiały wykończeniowe. Pionowy klin z fasady szklanej w strefie wejściowej, przeszklenia powierzchni handlowej oraz okładzina z blachy cynkowej kontrastują z białą tynkowaną powierzchnią budynku i nadają jej nowoczesnego charakteru.

Free Joomla Lightbox Gallery